Při studiu se intenzivně věnují výzkumu. V pátém ročníku programu P-PooL obhájilo své práce osm studentů

Již pátý ročník studentů zapojených do Pregraduálního Programu prO mOtivované studenty Lékařství s rozšířenou vědeckou přípravou je výběrový program (P-PooL) absolvoval obhajoby závěrečných prací. Studenti jsou již od prvního ročníku studia aktivně zapojeni do vědecko-výzkumné činnosti. Pátý ročník obhajob závěrečných prací těchto studentů se konal v úterý 11. dubna 2023.

12. 4. 2023

Od studentů v modulu P-PooL se očekává, že výsledky své výzkumné práce průběžně aktivně prezentují na půdě LF MU, na tuzemských i zahraničních vědeckých akcích a také je publikují (ideálně jako první autoři práce s impakt faktorem) a na závěr studia shrnou v závěrečné práci, kterou obhajují před komisí. V letošním pátém ročníku obhajovalo své práce osm studentů Všeobecného lékařství.

Obhajoby proběhly ve dvou blocích, z nichž každý měl vlastní tříčlennou komisi. Členy první komise byli prof. MUDr. Kateřina Kaňková, Ph.D., prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA a doc. MVDr. Aleš Hampl, CSc. Členy druhé komise byli prof. MUDr. Kateřina Kaňková, Ph.D., doc. PharmDr. Ondřej Zendulka, Ph.D. a Mgr. Stjepan Uldrijan, CSc.

Představení studenta a zmínění relevantních dat z životopisu se jako každoročně ujala předsedkyně komise doc. MUDr. Markéta Bébarová, Ph.D. Následně školitel představil svůj posudek práce studenta v rámci celého působení studenta pod jeho vedením. Školitelé nad rámec hodnocení studentovy práce zmiňovali také jejich zájmy i mimoškolní aktivity. Obhajoba prací spočívá v představení výsledků vlastní práce komisi a následuje diskuze k danému tématu.

Díky výzkumným aktivitám na pracovištích získávají studenti přístup k datům, učí se je zpracovávat, učí se publikovat výsledky své práce i spolupráci nejen v rámci daného pracoviště, účastní se zahraničních stáží a bývají také aktivními prezentujícími na tuzemských i mezinárodních fórech.

Blahopřejeme všem studentům, kteří úspěšně obhájili své závěrečné práce:

Eduard Heřmánek
Téma: Analýza klinických dat kriticky nemocných dětských pacientů a zhodnocení použitelnosti skórovacích systémů závažnosti stavu při příjmu na lůžko intenzivní péče
Pracoviště: Klinika dětské anesteziologie a resuscitace FN Brno a LF MU
Školitel: MUDr. Martin Vavřina

Ivan Horváth
Téma: Bezpečnost a efektivita chirurgické léčby stresové inkontinence a sestupu pánevních orgánů
Pracoviště: Gynekologicko-porodnická klinika FN Brno a LF MU
Školitel: prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA

Ivana Koloušková
Téma: Neoadjuvantní chemoterapie triple negativních karcinomů prsu: Hodnocení časné klinické odpovědi, kompletní patologické remise a výhod přidání platinových derivátů založené na datech z reálné klinické praxe
Pracoviště: Klinika radiační onkologie MOÚ
Školitel: doc. MUDr. Tomáš Kazda, Ph.D.

Soňa Maceková
Téma: Genetická variabilita v mikroRNA vazebných oblastech a ischemická choroba srdeční: polymorfismus rs7079 v genu pro angiotensinogen
Pracoviště: II. Interní klinika LF MU a FNUSA v Brně
Školitel: MUDr. Jan Novák, Ph.D.

Martin Molčan
Téma: Analýza farmakologických vlivů na variabilitu tepové frekvence v 3D in
vitro modelu
Pracoviště: Biologický ústav LF MU
Školitel: Mgr. Vladimír Rotrekl, Ph.D.

Magdaléna Šudáková
Téma: Neinvazivní a animálně-experimentální metody sledování funkcí orgánových systémů u člověka ve zdraví a nemoci
Pracoviště: Fyziologický ústav LF MU
Školitelka: MUDr. Zuzana Nováková, Ph.D.

Václav Vávra
Téma: Kognitivní a neurální efekty tDCS nad levým DLPFC
Pracoviště: CEITEC - Středoevropský technologický institut, MU
Školitelka: prof. MUDr. Irena Rektorová, Ph.D.

Helena Vlčková
Téma: Zpracovávání emocí při hraniční poruše osobnosti
Pracoviště: Psychiatrická klinika FN Brno a LFMU a CEITEC, MU
Školitelka: Mgr. Pavla Linhartová, Ph.D.