Pečeme pro Krtka – Oslaďte si den a podpořte dobrou věc

Zdeněk Andrysík a jeho vědečtí kolegové se rozhodli podpořit Nadační fond dětské onkologie Krtek dobročinným pečením.

24. 10. 2024

Nejen v laboratoři se umí vědci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity otáčet. Neztratí se ani v kuchyni! Doktor Zdeněk Andrysík, který se po více než patnácti letech strávených v zahraničí vrátil do Česka, a na Biologickém ústavu vede od letoška vlastní výzkumnou skupinu, si ze Spojených států přivezl nejen neocenitelné vědecké zkušenosti, ale také pověstnou americkou chuť angažovat se ve prospěch komunity. Právě on stojí za myšlenkou akce Pečeme pro krtka, která se uskuteční poslední říjnový pátek dopoledne.

Spolu se svými vědeckými kolegy napekli sušenky, koláče a další dobroty, které budou v prostorách brněnského OC Campus Square prodávat, přičemž výtěžek z prodeje jejich benefičního pečení bude věnován ve prospěch Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. Ten je součástí Kliniky dětské onkologie LF MU a FN Brno a podporuje onkologicky nemocné děti během léčby i po ní. Jeho činnost je založena na třech pilířích – 1. personalizovaná léčba a výzkum léčby dětských nádorů; 2. zlepšování kvality života pacientů i jejich rodin; 3. domácí péče. Jedním z cílů NFDO Krtek je do dalších let je výrazně navýšit investice do moderní specializované diagnostiky a precizní personalizované léčby.

Součástí dobročinné akce bude i výstava pacientských příběhů.