Malá smrt
Anestezie je někdy přirovnávána k "malé smrti" a vyvolává u mnoha pacientů obavy. Proč mají pacienti z celkové narkózy strach? To nám v 74. díle podcastu...
Přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.
Svět se vyvíjí a my jsme přemýšleli, jak vám ještě více přiblížit život na LF MU. A tak v hlavách Oddělení pro komunikaci a vnější vztahy a bývalého viceprezidenta Spolku mediků MUDr. Jakuba Voldřicha, možná z jeho dlouhé chvíle před posledními státnicemi, vznikl podcast. Slovo dalo slovo, zajistili jsme nahrávací zařízení, mikrofony, klapku (tu vlastně ještě nemáme) a natočili jsme první díl. Na rozjezd a uvolnění se studenty pro studenty. Se zkušenými pro nové. A nové neustále postupně přibývají...
Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.
Vaše reakce, připomínky, náměty na zajímavá témata i tipy na hosty nám napište nám na: stetoskop@med.muni.cz.
A protože občas vypíšeme nějakou soutěž o fakultní předměty, čtěte také naše soutěžní podmínky.
Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.
Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.
„Naší ideou je sdílet zajímavé příběhy lidí, kteří už něco zažili a mohou motivovat kolegy, kteří jsou na začátku své vědecké kariéry,“ uvádí k iniciaci zahájení formátu u kávy a dobré snídaně proděkan pro vědu a doktorské studium a moderátor Tomáš Kašpárek. Účastnit se akce v Knihovně univerzitního kampusu mohou studenti a zaměstnanci nejen Lékařské fakulty. „Zajímají nás zahraniční zkušenosti i výzkum, vždy jde o spontánní rozhovory. Pro mne je zásadní, aby zazněl příběh a mohli jsme posluchačům něco předat. Pak už záleží na situaci, jestli se více věnujeme hodnocení vědy, aplikovanému výzkumu nebo samotnému životnímu příběhu. Zároveň chceme prezentovat klíčová témata, kterými fakulta žije. Jedním z nich proto pro nás byla i příprava projektů GA ČR,“ doplňuje.
Cesta Lenky a Andreje nám nabídla cenné postřehy k výzvám v jejich kariéře v lékařském výzkumu. Jejich zkušenosti podtrhují důležitost komunikace, spolupráce a vyváženého přístupu k práci a rodinnému životu. Jejich příběh je svědectvím o síle využívání příležitostí, přizpůsobování se novému prostředí a udržování silného podpůrného systému jak v práci, tak doma. Jejich vyprávění tak může inspirovat budoucí vědce, aby přijali výzvy, podporovali silné profesionální vztahy a odhodlaně sledovali své vášně.