Čtyřdenní blok EPALS poprvé na SIMU

Historicky poprvé se na půdě Simulačního centra Lékařské fakulty Masarykovy univerzity konal 8.–11. 9. 2022 čtyřdenní blok kurzů EPALS.

14. 9. 2022

Celkem se ho zúčastnilo 54 zdravotníků ze všech koutů České republiky. Kurz proběhl pod záštitou České resuscitační rady. Zkušený instruktorský tým s bohatým zastoupením lektorů z Masarykovy univerzity vedl prof. MUDr. Petr Štourač, Ph.D., MBA, FESAIC.

Účastníci poskytli vysoce pozitivní zpětnou vazbu s akcentem na praktický dopad absolvovaného kurzu. Dvoudenní kurz využívá simulací se střední mírou věrnosti a je zaměřen na iniciální přístup ke kriticky nemocnému dítěti v souladu s doporučeními Evropské resuscitační rady z roku 2021, na jejichž vzniku se někteří instruktoři osobně podíleli.

Lektorský tým využil poznatků, které získal na historicky prvním Instruktorském dni lektorů EPALS konaném na půdě SIMU 4. 9. 2022.