Svému lékaři věříte. Ale rozumíte mu? Projekt LF MU chce zlepšit komunikaci mezi zdravotníky a pacienty
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity pomáhá s tvorbou metodiky, jak vytvářet doporučení pro pacienty a širokou veřejnost. Zapojte se taky.
Dne 19. 11. 2019 v prostorách univerzitního kampusu pořádalo Oddělení pro rozvoj a projektovou podporu ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce seminář k projektům Erasmus+ (klíčové aktivitě 2).
Oddělení pro rozvoj a projektovou podporu LF MU dne 19. 11. 2019 v prostorách univerzitního kampusu uspořádalo ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce seminář k projektům v rámci programu Erasmus+, v klíčové aktivitě 2.
Seminář byl určen zájemcům a potenciálním řešitelům z řad akademiků a výzkumníků nejen z lékařské fakulty, ale zúčastnili se ho i kolegové z ostatních fakult Masarykovy univerzity i z dalších brněnských institucí (např. MENDELU, VUT).
První řečník, Ing. Jan Slavíček z Domu zahraniční spolupráce, představil obecné a rámcové podmínky programu Erasmus+. Následně prezentoval doc. Ing. Daniel Schwarz, Ph.D., nejúspěšnější řešitel projektů Erasmus+ na LF MU i v českém kontextu, své zkušenosti s přípravou a realizací projektů, poukázal na potenciální kritická místa a shrnul hlavní benefity a možný přínos projektů Erasmus+. Posledním řečníkem byl Mgr. et Mgr. Robert Stojanov, Ph.D. z Mendelovy univerzity v Brně, který působí jako hodnotitel projektových žádostí Erasmus+. Ve své prezentaci se detailně věnoval zejména nejčastějším chybám, se kterými se v projektových žádostech setkává a které pak (mnohdy zbytečně) vedou k zamítnutí žádosti.
Všichni řečníci byli zájemcům po skončení semináře k dispozici k osobním konzultacím.
Pokud jste se semináře nemohli zúčastnit a máte zájem o zaslání prezentací, případně chcete Váš projektový záměr osobně konzultovat, kontaktujte prosím Mgr. Dagmar Václavíkovou z Oddělení pro rozvoj a projektovou podporu. Základní informace k výzvě lze najít zde.
Lékařská fakulta Masarykovy univerzity pomáhá s tvorbou metodiky, jak vytvářet doporučení pro pacienty a širokou veřejnost. Zapojte se taky.
V kulatém 80. díle podcastu Stetoskop se zaměříme na obor hematoonkologie s předním odborníkem prof. MUDr. Jiřím Mayerem, CSc. Stál u první transplantace kostní dřeně v Brně a zasadil se o vznik Centra molekulární biologie a genové terapie. Poslechněte si, jaké jsou nejnovější trendy v léčbě leukémií a co čeká tento obor v budoucnu?