Sedm z devatenácti předškoláků nechtělo být lékařem. Teď už chce.

Děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity zavítal mezi vskutku netradiční publikum.

13. 3. 2023

Že medicína může vzbuzovat zájem už na základní škole jsme mohli pozorovat na konci února, když na Lékařskou fakultu zavítali účastníci juniorské univerzity MjUNI. Díky lektorům z řad akademiků a mediků mohli nakouknout například do Nemocnice pro medvídky anebo si nacvičit první pomoc.

Když se přitom téma správně podá, není potíž zaujmout ani předškoláky. Děkan naší fakulty, Martin Repko, v pátek 10. března zavítal mezi vskutku neobvyklé publikum. A pro zvídavé děti z Mateřské školy Uzbecká v Brně – Bohunicích se zdála být hodina málo!

Vyzkoušely si během ní práci s fonendoskopem, kdy poslouchaly jak tlukot vlastního srdce, tak škrundání hladového bříška, dozvěděly se, jak vypadá páteř i proč je důležité cvičit, aby měly rovná záda, a na závěr si dokonce vyzkoušely, jak to vypadá na operačním sále.

„Z devatenácti přítomných dětí se jich sedm rozhodlo být lékařem a čtyři sestřičkou. Ti zbylí stále zarytě zůstávají policisty a hasiči,“ zhodnotil netradiční páteční odpoledne s úsměvem Martin Repko s tím, že děti pozval taky na prohlídku našeho Simulačního centra.