Co si děti vyzkoušely na letošním ročníku Dětské univerzity MjUNI?

Na tři stovky zvídavých dětí ve věku od 9 do 18 let, kteří se zkouší život vysokoškoláka nanečisto, absolvovaly během posledního únorového víkendu výuku v Univerzitním kampusu Bohunice. Čekal tady na ně vskutku pestrý a bohatý program, který připravila naše lékařská a farmaceutická fakulta.

3. 3. 2023

Na sobotní únorové MjUNI se za Lékařskou fakultu zúčastnilo 9 edukačních týmů v dopoledních a odpoledních blocích. Návštěvníci ve věku 9 - 18 let absolvovali na fakultě i v nejmodernějším edukačním centru SIMU celkem 1620 minut zábavného programu s lékařskou tématikou. Novinkou v letošním roce bylo i hojné zapojení studentských spolků, zejména IFMSA nebo MIMSA, kteří se na chvíli vtělili do kůže vyučujících LF MU.

Návštěvníci MjUNI si mohli rozšířit své znalosti nejen o anatomii plyšových medvídků, ale nahlédli do tajů práce skutečného zrdavotníka. Ti starší mohli navštívit kurzy s tématy jako je prevence HPV SpoluSafe nebo Sexuální výchova pro pokročilé a srozumitelně probrat důležitá témata, u kterých by se mohl červenat i zkušený dospělý.

Dnes, kdy angličtinu slyšíme téměř všude, nabídla Lékařská fakulta i jeden program v anglickém jazyce. Spolek MIMSA (Masaryk International Medical Student's, sdružující zahraniční studenty a jejichž společným jazykem je angličtina, v programu rozhodne nezapadl. Studenti tohoto spolku si pro svůj blok připravili lekci angličtiny s názvem Fun Anatomy plnou konverzace se zaměřením na lidskou anatomii. Lektoři si pochvalovali nejen možnost předat své znalosti dál, ale i konverzační dovednosti návštěvníků a snahu porozumět tématu.