Pomozte zvýšit zdravotní gramotnost a podporu informovaného rozhodování

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity zahájila studii, která může významně změnit naše chápání zdravotní gramotnosti a její dopady na porozumění zdravotnických informací laickou veřejností. Tuto unikátní studii financuje Agentura pro zdravotnický výzkum. Proč je tato studie tak důležitá?

10. 7. 2024

Studie je klíčovou součástí projektu s názvem Metodika tvorby laických doporučení k přenosu znalostí na podporu na důkazech založeného rozhodování ve zdravotnictví v ČR. Projekt je realizovaný Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a navazuje na mezinárodní spolupráci v rámci projektu tvorby tzv. Mapy doporučení – Recommendations map.

Kdo se může zúčastnit?

Co je cílem studie?

Cílem studie je ověřit srozumitelnost a využitelnost odborných doporučení mezi výše jmenovanými cílovými skupinami. Výsledky studie budou základem pro vytváření metodiky laických doporučení určené jednotlivcům v České republice, což povede ke zvýšení zdravotní gramotnosti a podpoří proces informovaného rozhodování.

Jak se můžete zapojit?

Je to jednoduché! Stačí vyplnit elektronický dotazník, který vám zabere přibližně 25 minut.

Etické schválení

Účast ve studii je zcela dobrovolná a byla schválena Etickou komisí Lékařské fakulty Masarykovy univerzity pod číslem MU-IS/273724/2023/2190592/LF.

Jste připraveni přispět ke změně?

Pokud vás tento projekt zaujal a chcete pomoci při řešení této důležité problematiky, přejděte prosím k dotazníkové studii. Nebo jednoduše naskenujte QR kód.

Za Váš čas děkuje celý řešitelský tým projektu pod vedením prof. Andrey Pokorné