NOVÉ VÝZVY PROGRAMU ERASMUS+

Na konci listopadu byly vyhlášeny nové výzvy pro následující oblasti programu Erasmus+, zaměřeného na vzdělávání:

9. 12. 2021

Kooperativní partnerství

Jedná se o projekty spolupráce minimálně tří institucí ze tří zemí EU a EHP s cílem zvyšování kvality v oblasti vysokoškolského vzdělávání. Projekty trvají 12-36 měsíců, rozpočet ve formě lump sum si žadatel volí na úrovni 120/250/400 tis. EUR. Deadline pro podávání žádostí je 23. 3. 2022.

Budování kapacit

Tato část programu je zaměřené na zvyšování úrovně vysokoškolského vzdělávání ve třetích zemích. Projekty musejí odrážet konkrétní potřeby zapojených institucí ve třetích zemí a regionální specifika. Projekty trvají obvykle 24 nebo 36měsíců, rozpočet se pohybuje dle velikosti konsorcia a délky projektu mezi 200 a 800 tis. EUR. Deadline pro podávání žádostí je 17. 2. 2022.

Aliance pro odvětvovou spolupráci

Cílem této části programu je vytvořit nové strategické přístupy pro rozvoj přenositelných dovedností. Žádosti mohou podávat konsorcia minimálně 12 partnerů z 8 evropských států (min. 5 subjektů z trhu práce a 5 vzdělávacích institucí). Realizace projektů probíhá 4 roky, rozpočet je 4 mil. EUR. V ekosystému Zdraví bude podpořen 1 projekt. Deadline pro podávání žádostí je 15. 9. 2022.

VÍCE INFORMACÍ