Juniorská akademie na SIMU

Poslední listopadový víkend SIMU přivítalo účastníky 1. ročníku Juniorské akademie Masarykovy univerzity, kdy v rámci akce „Den s medicínou“ se SIMU stalo jednou ze zastávek při exkurzi po vybraných pracovištích na Lékařské fakultě MU.

6. 12. 2021

Jak si „Den s medicínou“ užili dobrovolníci z řad studentů Lékařské fakulty si můžete přečíst zde:

Martin Nagy, student 1. ročníku VL

Vďaka akcii "Deň s medicínou" som mal možnosť spoznať do hĺbky možnosti, ktoré naše nové SIMU ponúka. Pre uchádzačov sme si pripravili niekoľko krátkych simulácií, na ktorých si mohli aj oni vyskúšať intubovanie pacienta, bronchoskopiu či používanie ultrazvuku. Taktiež sme si preskúšali ich jemnú motoriku na laparoskopickom simulátore. Boli veľmi šikovní a snáď sme im zodpovedali aj otázky súvisiace s prijímacím konaním. My ako asistenti sme sa mohli naučiť novým zručnostiam, ku ktorým by sme sa za normálnych okolností dostali až o niekoľko rokov. SIMU nám opäť ukázalo svoju krásu a užitočnosť a dodalo novú motiváciu do štúdia.

Lucie Drápalová, studentka 1. ročníku VL

V sobotu 27.11. jsem během Dne s medicínou pomáhala jako dobrovolník v brněnském SIMU. Jako studentka prvního ročníku oboru Všeobecné lékařství se jsem se zatím do SIMU dostala poměrně málo jenom při výuce První pomoci a 2 hodinách Anatomie. Když se mi tedy naskytla možnost poznat Simulační centrum o něco více a současně poznat potenciální budoucí studenty LF, tak jsem neváhala. Vyzkoušela jsem si práci se simulátory, které bych za běžných okolností viděla až ve vyšších ročnících. Právě praktická činnost nám v prvním ročníku hodně chybí, proto jsem byla za možnost vyzkoušet si např. intubaci na figuríně moc vděčná. Navíc nám velice milá a ochotná technička interaktivní výuky Mgr. Lenka Divišová ukázala další prostory a pokročilé simulátory, o kterých jsem ani netušila, že v SIMU jsou. Vidět, co všechno SIMU nabízí je obrovskou motivací pro další studium, protože vím, na co se můžu v dalších ročnících těšit.