Velvet Innovation Meetup v SIMU: Inovace, networking a špičkové projekty

Moderní Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity hostilo říjnový Velvet Innovation Meetup, který přilákal přes 160 účastníků. Akce, organizovaná Jihomoravským inovačním centrem (JIC) ve spolupráci s fakultou, nabídla soutěž inovativních projektů, prohlídku pokročilých technologií v SIMU a bohatý networking. Vítězem večera se stal projekt Spicy Cells z Přírodovědecké fakulty MU, ale zaujaly i další projekty včetně Centra excelence CREATIC.

21. 10. 2024

Velvet Innovation Meetup, který hostilo moderní Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (SIMU), přilákal přes 160 účastníků a nabídl jedinečný zážitek plný inovací, networkingu a inspirace. Tato pravidelná neformální setkání, organizovaná Jihomoravským inovačním centrem (JIC), tentokrát ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, představují to nejlepší z inovačního ekosystému jižní Moravy.

Nejprve účastníky přivítal pan proděkan Tomáš Kašpárek a kromě napínavého pitch contestu, během kterého bylo představeno 10 inovativních projektů, se účastníci mohli těšit na prohlídku SIMU. Návštěvníci dostali možnost nahlédnout do speciálních simulačních prostor, kde budoucí lékaři trénují své dovednosti v reálných situacích. To umocnilo celkový dojem z akce, neboť SIMU se svým vybavením a technologiemi představuje ukázku toho, jak může pokrok ve výuce pomoci posouvat hranice medicíny.

Jedním z 10 přestavovaných projektů bylo Centrum excelence CREATIC, které s přehledem představila paní doktorka Lenka Součková. Prezentací o čistých prostorách, výrobě léčivých přípravků a výzkumu v oblasti genové a buněčné terapie dokázala Lenka natolik zaujmout, že získala druhé místo v hlasování o nejzajímavější projekt večera.

Vítězem soutěže se stal projekt Spicy Cells z Přírodovědecké fakulty MU, který prezentoval Matej Zámečník. Tento projekt se stal rovněž vítězem v soutěži Start Your Business 2024. Mezi dalšími prezentacemi se objevil také CEITEC - Kybernetika a Robotika nebo společnost TecuMed (všechny představené projekty naleznete zde). Kromě soutěže však nechyběl ani neformální networking a investiční speeddating, který dal účastníkům šanci navazovat nové kontakty, sdílet zkušenosti a rozvíjet spolupráce.

Účastníci hodnotili Meetup velmi pozitivně, a tak pokud jste tentokrát chyběli, nenechte si ujít příští Velvet Innovation Meetup, který opět nabídne možnost proniknout do světa nejžhavějších inovací, tentokrát v KUMST: Kreativní hub Brno dne 16. 1. 2025!