V Lisabonu se setkali absolventi LF MU pod záštitou českého velvyslance

V pátek 11. října a sobotu 12. října se v Lisabonu uskutečnily dvě významné akce pod záštitou jeho excelence velvyslance České republiky Martina Pohla. V pátek zástupcům místních středních škol představili Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity proděkan pro internacionalizaci doc. Křivan spolu s vedoucí Zahraničního oddělení Helenou Melicharovou. Na to navázalo sobotní setkání absolventů Lékařské fakulty z Portugalska.

15. 10. 2024

V pátek 11. října a sobotu 12. října se v Lisabonu uskutečnily dvě významné akce pod záštitou jeho excelence velvyslance České republiky Martina Pohla. První z nich se konala v pátek, kdy proděkan pro anglické studium a internacionalizaci LF MU doc. Lubomír Křivan a vedoucí Zahraničního oddělení Helena Melicharová měli možnost prezentovat Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity a možnosti studia Všeobecného lékařství a Zubního lékařství před zástupci středních škol v Lisabonu. Setkání vyvolalo velký zájem o naši univerzitu a umožnilo studentům i pedagogům dozvědět se více o studiu i životě v Brně.

Sobota pak patřila setkání s absolventy LF MU, kteří již v Portugalsku praktikují medicínu. Za účasti jeho excelence pana Velvyslance proběhlo setkání v přátelské atmosféře a poskytlo prostor k výměně zkušeností a názorů. Absolventi ocenili možnost navázat kontakt s dalšími kolegy z oboru a sdílet své profesní úspěchy i vzpomínky na studentská léta v Brně. Akce se těšila pozitivnímu ohlasu a přispěla k posílení vazeb mezi fakultou a jejími absolventy. Tohoto setkání se zúčastnil také Dr. Vasilis Tzigkounakis z CMS Agency, který dlouhodobě propaguje LF MU v Portugalsku a významně přispívá k šíření informací o univerzitě mezi místními studenty.