NutriCafé - Zdravý vztah k jídlu
Studentská asociace nutričních terapeutů uspořádala další NutriCafé. Chtěli sdílet své nadšení do výživy a poukázat na důležitost otevírání citlivých témat v oblasti výživy.
Jedna z deseti žen v produktivním věku trpí endometriózou. Celosvětově se týká přibližně 6,5 milionů žen. Zúčastněte se osvětové kampaně ENDO MARCH 2022, která probíhá v Brně také pod záštitou Lékařské fakulty MU.
Během března, tedy měsíce vyhlášeného jako měsíc osvěty k endiometrióze, se v Praze a v Brně konají přednášky, workshopy a panelové diskuze s odborníky i samotnými pacientkami. Zúčastněte se akce spojené s osvětou k tomuto onemocnění.
Celý program v Brně je k dispozici na následujícím odkazu, odkud je možné se zdarma na ENDO MARCH 2022 registrovat.
Celosvětová osvětová kampaň k endometrióze ENDO MARCH 2022 probíhá během března po celé ČR ve spolupráci s partnerskými nemocnicemi, pod záštitou partnerských měst a ve městě Brně pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové, hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Jana Grolicha a děkana Lékařské fakulty Masarykova univerzity prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D. Lékařská fakulta MU je spolupořadatelem této akce.
Endo March je mezinárodní happening, který odstartoval v roce 2014 ve Washingtonu D.C. ve spolupráci zdejší lékařské odborné společnosti se školami a pacientkami s endometriózou. Cílem pochodů po celém světě je poukázat na nemoc, která není vidět, je často bagatelizována a soustředí se též na potřebu změnu úhradového systému a zpřístupnění kvalitní péče všem ženám s tímto onemocněním. V ČR první pacientskou organizaci zaměřenou na endometriózu ENDO Talks, z.s. založila v roce 2021 Misha Lebeda na základě vlastní zkušenosti.
Studentská asociace nutričních terapeutů uspořádala další NutriCafé. Chtěli sdílet své nadšení do výživy a poukázat na důležitost otevírání citlivých témat v oblasti výživy.
Významným faktorem úmrtnosti na novorozeneckých a pediatrických jednotkách intenzivní péče jsou geneticky podmíněná onemocnění a zejména vzácné genetické poruchy. Tento fenomén onemocnění u dětí je celosvětový. Prověřit nové přístupy ke zlepšení prognózy těchto pacientů se snaží profesor Ondřej Slabý, vedoucí Centra precizní medicíny Fakultní nemocnice Brno (FN Brno), přednosta Biologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU) a vedoucí výzkumné skupiny CEITEC MU s řešitelským týmem projektu BabyFox, který byl zahájen v září letošního roku. Jedná se o další významný projekt v rámci Centra precizní medicíny.