Děkan a zástupci studentů na pietním místě v areálu Kounicových kolejí si připomněli listopadové události roku 1939 a 1989

Dnes, 17. listopadu, jsme si v areálu Kounicových kolejí připomněli Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva.

17. 11. 2020

Děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity prof. MUDr. Martin Repko, Ph.D. společně se zástupci studentských spolků položili květiny na pietním místě v areálu Kounicových kolejí. Za Spolek mediků se zúčastnily prezidentka Klára Dolinová a viceprezidentka Natálie Srbová, za brněnskou pobočku IFMSA (International Federation of Medical Students Associations) lokální prezidentka Anna Vravcová a lokální koordinátor pro veřejné vztahy Lukáš Kindermann a za Studentskou komoru akademického senátu LF MU její nový předseda Adam Wechsler.

Společně si připomněli, že někteří naši akademici a studenti zaplatili nejvyšší daň, byli popraveni, či umučeni nacisty. Vzpomeňme kupříkladu na prof. MUDr. Jana Floriana, prof. MUDr. Karla Horu, asistenta MUDr. Jana Jebavého, prof. MUDr. Miroslava Křivého, asistenta MUDr. Václava Šilhana, studenta MUDr. in memoriam Zdeňka Svobodu a řadu dalších. Vzpomeňme nejen na ně. Vážíme si všech, díky nimž žijeme ve svobodě a demokracii. Děkujeme.

Proč si připomínat listopadový vzdor je název stejnojmenného článku Magazínu M (z r. 2015), autorky Jany Křehlíkové ze spolku Masarykovi historici o bezejmenných hrdinech let 1939 a 1989, případně se lze začíst do článku (r. vydání 2018) politologa a současného děkana Fakulty sociálních studií prof. PhDr. Stanislava Balíka, Ph.D.: Oba sedmnácté listopady odkazují na touhu po svobodě