Ceny rektora MU získali úspěšní vědci i studenti z LF MU

Předání ocenění z rukou rektora Masarykovy univerzity Martina Bareše se konalo u příležitosti Dies Academicus 19. 5. 2022 v Aule Masarykovy univerzity na Právnické fakultě.

20. 5. 2022

Cenu za významný tvůrčí počin je jednou z celkem třinácti kategorií je vyhlašovánou v soutěži Cena rektora Masarykovy univerzity. V této kategorii získal ocenění PhDr. Miloslav Klugar, Ph.D. a Mgr. Jitka Klugarová, Ph.D. Jsou spoluřešitelé projektu „living“ mapy a nejnovějších doporučení založených na důkazech pro prevenci šíření a péči o pacienty s onemocněním covid-19. Působí na Lékařské fakultě MU v Českém národním centru Evidence-Based Healthcare a Knowledge Translation (CEBHC-KT), Institutu biostatistiky a analýz LF MU a Ústavu zdravotnických věd.

Cena rektora MU za dlouhodobé vynikající výsledky ve výzkumu v oblasti přírodních věd a lékařství obdržel prof. RNDr. Petr Dubový, CSc. z Anatomického ústavu LF MU. Prof. Dubový je přední odborník v oboru neurověd. Od začátku své vědecké kariéry se zaměřil na studium buněčných a molekulárních procesů probíhajících při regeneraci v periferním a centrálním nervovém systému.

Cenu rektora MU pro vynikající studenty doktorských studijních programů získal Peter Solár z Anatomikého ústavu LF MU.

Cenu rektora MU pro vynikající studenty magisterských studijních programů získal student Všeobecného lékařství na LF MU Vítězslav Dušek.

Cenu rektora MU za dobrovolnictví v kategorii studentů získali studenti Libuša Kovalíková, Michael Král, MUDr. Zuzana Laššáková, Štěpán Matyska, Jan Pokorný, Gabriela Žabková.

Ceny rektora MU