Cenu SKAS MU získal zahraniční student naší fakulty Deelan Vadher

Cena Studentské komory Akademického senátu MU za studentský podíl na výuce se uděluje už sedmým rokem. Za kvalitní pedagogickou činnost jsou oceňovány osoby, kteří jsou současně studenty i vyučujícími.

19. 11. 2020

Každoročně je soutěž vyhodnocována ve třech kategoriích v souladu s Cenou rektora pro vynikající pedagogy:

1. oblast přírodních věd a lékařství,
  2. oblast společenských a humanitních věd,
  3. oblast ekonomie a informatiky.

Ceny převzali 17. listopadu 2020 při pietním shromáždění u příležitosti Mezinárodního dne studentstva a Dne boje za svobodu a demokracii tři mladí učitelé. Shromáždění se zúčastnil rektor MU Martin Bareš, předseda Akademického senátu MU Josef Menšík, předseda Studentské komory AS MU Jiří Němec, delegát Studentské komory Rady vysokých škol Damir Solak i končící náhradnice delegáta Natália Antalová.

Cenu v oblasti přírodních věd a lékařství získal zahraniční student Deelan Vadher z naší fakulty. Poprvé tak byl oceněn zahraniční student. Na Lékařské fakultě MU studuje 4. ročník magisterského studijního programu Všeobecné lékařství a nejen, že vede vlastní edukativní web, ale také "Učí velmi nadšeně." anebo "Pomohl s distanční výukou během nepředvídatelné situace."

K ocenění Deelan Vadher dodává: "Jsem neuvěřitelně vděčný, že jsem získal toto prestižní ocenění. Doufám, že to bude připomínkou všem zahraničním studentům naší univerzity, že lze dosáhnout čehokoli. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě nominovali, SKAS MU, a také všem studentům, které jsem za posledních několik let buď učil, doučoval či mentoroval. Provozuji vlastní vzdělávací blog a doučovací web, od roku 2017 jsem asistentem na katedře anatomie u Dr. Joukala, vytvářím a vyučuji praktické semináře o pitvě anatomie a semináře zaměřené na histologické preparáty. Uspořádal jsem 15+ přednášek pro MIMSA (pro anatomii a fyziologii)."

V oblasti společenských a humanitních věd cenu získal Mgr. Michal Blažek z Právnické fakulty MU a ve třetí oblasti ekonomie a informatiky byl oceněn Mgr. Martin Macák z Fakulty informatiky MU.

Ceny poprvé předával rektor MU Mikuláš Bek v roce 2016.

Blahopřejeme všem oceněným studentům za jejich přínos ve výuce.