Příměstský tábor Juniorské akademie MED MUNI: Léto plné medicíny

Třetí červencový týden se na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně konal tradiční příměstský tábor Juniorské akademie MED MUNI. Tento unikátní tábor nabídl 40 návštěvníkům ve věku od 10 do 15 let jedinečnou příležitost vyzkoušet si, jaké je to být studentem medicíny.

22. 7. 2024

Táborníci se mohli ponořit do světa medicíny a zažít ji prostřednictvím různorodých aktivit. Program zahrnoval workshopy a hry, které přiblížily základy fyzioterapie, anatomie, farmakologie, zubního lékařství, vývoje lidského druhu i zdravotnického záchranářství. Na vlastní kůži si tedy mohli vyzkoušet workshop tejpování, zkoumali účinky a formy léčiv, nebo modelovali zubní modely a dozvěděli se, jak správně pečovat o lidský chrup. Jedním z vrcholů tábora byla simulace pitvy vepřového srdce, kde se táborníci názorně seznámili s kardiovaskulárním systémem člověka.

Příměstský tábor se těší stále větší oblibě, což dokazují i nadšené reakce našich táborníků. Mnoho z letošních návštěvníků u nás nebylo poprvé a už nyní se těší na další ročník. "Bylo to skvělé," nechal vzkaz jeden z táborníků, zatímco jiný dodal: "Moc vám všem děkuji. Udělali jste to pro nás opravdu zajímavé a zábavné a byli jste moc milí." Pozitivní zpětná vazba i nadšení účastníků jsou pro nás vždycky tou nejlepší odměnou.

Příměstský tábor Juniorské akademie MED MUNI není jen o vědě, ale také o zábavě. I když naším hlavním cílem je přiblížit studium na lékařské fakultě, a zaujmout ty, kteří inklinují k vědě a medicíně. Během týdne táborníci získali nejen nové znalosti a dovednosti, ale také navázali nová přátelství a zažili spoustu legrace. Máme radost, jestli se nám v rámci tohoto tábora povedlo v někom zažehnout jiskru pro některý z našich studijních oborů. Jedna z tábornic napsala: "Možná budu v budoucnu díky tomuto táboru i doktorka nebo zubařka."

Tábor jsme zakončili společným poděkováním a informací o dalších možnostech, kde se s námi táborníci mohou v průběhu roku setkat. Například na našich pravidelných úterních online webinářích, které avizujeme i na našem IG profilu a akcích typu Den s medicínou, kde pravidelně vítáme studenty od 15 let. Vidět tolik úsměvů na konci týdne nás utvrdilo v tom, že naše společné aktivity mají smysl a jsou pro nadšené táborníky velkým přínosem.

Už teď se těšíme se na další ročník, a věříme, že se opět setkáme. Děkujeme za skvělý týden plný medicíny a zábavy! ❤️

Nikča & Evča