Program, který se uskutečnil díky podpoře z projektového schématu Erasmus+, nabídl intenzivní trénink zaměřený na racionální preskripci léčiv a bezpečnou farmakoterapii prostřednictvím inovativních výukových metod, jako například "flipped classroom" a týmově orientovaná výuka (TBL).
Škola měla hybridní formát – kombinovala online část s fyzickou výukou v moderním Simulačním centru LF MU. Kromě odborných workshopů studenti ocenili interdisciplinární spolupráci a kulturní aktivity, jako byla návštěva pivovaru Starobrno či prohlídka Brna. Program, který pomohl studentům zlepšit jejich dovednosti a prohloubit znalosti klinické farmakologie, obdržel od účastníků pozitivní zpětnou vazbu, s celkovým hodnocením 9,1/10.
Organizátoři plánují v budoucnu Letní školu zopakovat, přičemž se zaměří na optimalizaci časového rozložení letní školy a její propagaci.
Na Letní škole aplikované a klinické farmakologie se podílela tato pracoviště:
- Farmakologický ústav LF MU jako hlavní organizátor a realizátor odborného programu letní školy, včetně týmové výuky a klinických cvičení
- Simulační centrum LF MU, ve kterém se konala kontaktní části výuky, praktická cvičení
Programu se účastnili studenti těchto zahraničních univerzit:
- University of Bologna
- University of Málaga
- University of Malta
- NOVA University Lisbon
Letní školy se jako pozorovatelé inovativních výukových metod účastnili také kolegové z Farmaceutické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě.