Informace o projektu
Externí evaluace projektu „Zvyšování kvality a dostupnosti domácí péče prostřednictvím zavádění nových metod a technologií“
- Kód projektu
- MUNI/ESF/9004/2025
- Období řešení
- 3/2025 - 8/2026
- Investor / Programový rámec / typ projektu
-
Masarykova univerzita
- Interní projekty ESF
- Smluvní výzkum
- Fakulta / Pracoviště MU
- Ekonomicko-správní fakulta
Předmětem plnění veřejné zakázky je popis metodiky a přístupu a následné provedení detailní Cost-Effectivness analýzy (CEA) v oblasti domácí péče v souvislostí s realizací projektu CZ.03.02.02/00/22_046/0004250 s názvem: „Zvyšování kvality a dostupnosti domácí péče prostřednictvím zavádění nových metod a technologií“.
Tato analýza je v oblasti domácí péče klíčová pro posouzení efektivity a přínosů různých modelů domácí péče a pro stanovení budoucích strategických rozhodnutí. Analýza se bude zaměřovat na různé aspekty efektivity a účelnosti vynaložených prostředků a cílem je, aby se výsledky z analýzy poskytly komplexní pohled na efektivitu a přínosy plánovaných intervencí v oblasti domácí péče v České republice. Cílem CEA je porovnat nově zaváděný systém u poskytovatelů domácí péče zahrnující hodnocení kvality domácí péče a zajištění komplexní péče o pacienta včetně využití technologií a case managementu s péčí, která je v současné době poskytována standardně používaným přístupem. Výstupy z CEA budou základem pro následnou implementaci ověřených výstupů do více jak 360 agentur domácí péče v souladu s Koncepcí domácí péče do roku 2030. Cíle a aktivity projektu vychází z Koncepci domácí péče z roku 2020 a prvního akčního plánu.
V kontextu domácí péče CEA vyhodnotí domácí péči z hlediska účinnosti na zlepšování kvality života pacientů, snižování počtu hospitalizací, identifikovat a vyhodnotit náklady a přínosy modelů domácí péče, porovnat je v různých scénářích a poskytnout doporučení pro jejich optimalizaci atd. Výstupy CEA musí poskytnout ucelený obraz o tom, zda model domácí péče je nejen ekonomicky výhodný, ale také nejefektivnější při dosahování specifických cílů.
Cíle udržitelného rozvoje
Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.