Projekty a granty AKTION

Program AKTION nabízí financování spolupráce vysokých škol z České republiky a Rakouska.

16. 11. 2021

Podporované typy projektů:

• Projekty, které slouží k dlouhodobé spolupráci
  • Společné vědecké akce pro studenty jako např. semináře nebo odborné exkurze
  • Společné bilaterální vědecké akce jako sympozia, odborná zasedání a workshopy
  • Přípravná fáze k programům pro udělování dvojích diplomů
  • Výzkumné pobyty k pořízení vědeckých podkladů
  • Finanční podpora publikování výstupů z již ukončených projektů
  • Letní kolegia, tj. letní jazykové kurzy českého a německého jazyka
  • Letní odborné školy z různých vědeckých disciplín
  • Akademická výměna za účelem uskutečňování vzdělávacích akcí v rámci magisterských a doktorských studijních programů hostitelské instituce

U všech podporovaných aktivit jsou přednostně podporováni mladí vědci (do 10 let od ukončení doktorského studia).

Kdo může žádat:

CZ: veřejné vysoké školy, AT: veřejné univerzity, odborné vysoké školy, pedagogické vysoké školy, akreditované soukromé univerzity

Cílové skupiny:

Studenti zapsaní k řádnému studiu, vědecký personál (AT) a akademičtí pracovníci (CZ) oprávněných institucí v ČR a Rakousku.

Rozpočet:

Minimální a maximální výše rozpočtu není zadávací dokumentací stanovena.

Termíny pro podávání návrhů projektů:

15. dubna 2022 pro období 1. 7. – 31. 12. 2021
15. září 2022 pro období 15. 10. – 31. 12. 2022
31. října 2022 pro období 1. 1. – 31. 12. 2023

Způsobilé náklady:

• Pobytové náklady, ubytování, stravné
  • Cestovné,
  • Honorář za výuku (náklady na mzdy se s výjimkou stipendií a odměn za výuku nehradí)

program AKTION Podrobnější informace

Kontaktní osoba pro LF MU