RAPID - Staňte se součástí mezinárodního výzkumu dyslexie

Jedná se o výzkum zaměřený na porovnání očních pohybů a zapojení jednotlivých oblastí mozku u dospělých osob s dyslexií a osob bez dyslexie ve věku 18 - 38 let, kteří studují nebo někdy studovali vysokou školu. Projekt probíhá ve spolupráci CEITEC MAFIL Masarykovy Univerzity v Brně, Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Federal University of ABC, Brasil.

22. 6. 2024

Zapojení do mezinárodního projektu "Reading and speech processing in adults with developmental dyslexia" umožní výzkumné skupině vzájemně porovnat výsledky a získat poznatky o dyslexii zejména s ohledem na jazykovou rozdílnost jednotlivých zemí.

Projekt navazuje na předchozí studii realizovanou v roce 2018/ 2019. Bližší informace s charakteristikou účastníků a detaily týkajících se měření naleznete v odkazu níže.

Mgr. Lucie Klemmová
e-mail: lucie.klemmova01@upol.cz