Pozvánka na SimUniversity 2024

Chcete se zúčastnit mezinárodní soutěže, kde budete moci ukázat své dovednosti v simulovaných krizových situacích? SESAM Sim University 2024 nabízí jedinečnou příležitost pro studenty zdravotnických oborů. Do soutěže se mohou přihlásit čtyřčlenné týmy studentů ze studijních programů Všeobecné lékařství, Všeobecné ošetřovatelství a Zdravotnické záchranářství. Reprezentujte Masarykovu univerzitu, získejte cenné zkušenosti a rozvíjejte své dovednosti pod vedením odborníků. Přihlášky do lokálního kola posílejte do 30. září 2024. Nejlepší týmy mají šanci postoupit až do finále ve Valencii!

30. 8. 2024

Co je SimUniversity?

SimUniversity je mezinárodní soutěž, která od roku 2013 poskytuje studentům zdravotnických oborů možnost učit se a růst prostřednictvím realistických simulačních scénářů. Týmy studentů soutěží pod vedením zkušených odborníků v oblasti simulační medicíny. Cílem je nejen zdokonalit technické a netechnické dovednosti, které studenty připraví na reálné krizové situace, ale také zažít nevšední zážitek a týmového ducha.

Lokální kolo na MUNI

Týmy, které jsou vždy složeny ze 4 studentů medicíny, ošetřovatelství nebo zdravotnického záchranářství, budou mít letos šanci reprezentovat Masarykovu univerzitu v lokálním kole, které se uskuteční 23. října 2024 v Simulačním centru Masarykovy univerzity (SIMU).

Co vás čeká?

• Simulační scénáře: Připravte se na řešení krizových situací, jako je anafylaxe, perioperační infarkt myokardu nebo život ohrožující krvácení.
  • Debriefing: Po každém scénáři proběhne zpětná vazba od odborných facilitátorů zaměřená na technické i netechnické dovednosti.
  • Hodnocení: Týmy budou hodnoceny na základě dodržování evidence-based postupů, týmové spolupráce a schopnosti aplikovat principy Crisis Resource Managementu.

Vítězný tým lokálního kola postoupí do národního kola, které proběhne 22. listopadu 2024 za účasti týmů ze všech lékařských fakult v České republice.

Jak se přihlásit?

Pokud máte zájem se soutěže zúčastnit, zašlete seznam členů vašeho týmu do 30. září 2024 na email: sekretariat.simu@med.muni.cz.

Cesta na mezinárodní finále

Vítěz národního kola získá čest reprezentovat Českou republiku na Sim University 2025. Kvalifikace proběhne virtuálně, pod pod vedením SESAMu (Society For Simulation in Europe). Finalisté poté budou pozváni na mezinárodní konferenci do španělské Valencie, která se uskuteční ve dnech 25. - 27. června 2025.

více o SIM UNIVERSITY

SIMULační centrum MU