Navýšení poplatku za prodlouženou dobu studia

Patříte mezi studenty, kterým k dokončení studia nestačila standardní doba a za studium si už platíte? Nebo vám hrozí, že se vám poplatky za prodlouženou dobu studia brzy vyměří? Zbystřete, jelikož od následujícího akademického roku 2024/2025 dojde k jejich navýšení. Cílem je motivovat studenty k uvědomělému výběru studijního programu a k brzkému dokončení studia.

Poplatky pro studenty prodlužující studium se budou zvyšovat s platností k 1. 9. 2024 následovně:

a)    prodloužení o méně než 6 měsíců, 24 000,- Kč za započatých šest měsíců studia;
b)    prodloužení o 6 měsíců a více a současně o méně než 12 měsíců, činí 33 000,- Kč za započatých šest měsíců studia;
c)    prodloužení o 12 měsíců a více a současně o méně než 18 měsíců, činí 42 000,- Kč za započatých šest měsíců studia;
d)    prodloužení o 18 měsíců a více, činí 51 000,- Kč za každých započatých šest měsíců studia.“

Pokud vám jsou vyměřeny poplatky za prodlouženou dobu studia, ideálně kontaktujte naše studijní oddělení, které vám situaci kolem poplatků pomůže řešit.

Zdroj: Zápis AS MU

Průběh mého studia a stanovení poplatku Více o poplatcích na MU