Výjezdní zasedání Propedeutika 9.-12.12.2021 – Univerzitní centrum Telč

Za účelem přípravy nové podoby výuky předmětu Propedeutika I se konalo výjezdní zasedání výukového týmu. V prostředí Univerzitního centra Telč pracoval tým dvanácti lékařů na dokončení několikaleté přípravy na změnu výuky tohoto předmětu.

16. 12. 2021

Již v jarním semestru 2022 se spustí ostrá výuka celkem 12 unikátních lekcí zaměřených na získání základních klinických dovedností. Pod dozorem studentských a akademických lektorů se studenti naučí např. dovednosti jako základy chirurgického šití, zavedení periferního žilního katetru, močového katetru, ale také jak vést rozhovor s pacientem a jak se orientovat v nemocničním prostředí.

Během výjezdního zasedání byly finalizovány veškeré podklady pro výuku – jak dokumentace používaná na cvičeních, tak výukové manuály pro lektory. Při práci byly reflektovány zkušenosti a zpětná vazba studentů i akademiků z již proběhlé rozsáhlé pilotážní výuky. Dále proběhlo připomínkování nové e-learningové platformy vč. připravených výukových videí a interaktivních prvků. Vše je navíc připravováno v české i anglické verzi. Tým také připravil schéma průběžného doškolování lektorů-studentů i lektorů-akademiků.