Propedeutika v SIMU – příprava lektorů-akademiků

Po sérii loňských školení proběhla v rámci příprav výuky Propedeutiky na LF MU v novém, moderním hávu, pod vedením MUDr. Martiny Žižlavské a MUDr. Martina Janků, během měsíce ledna 3 školení budoucích lektorů-akademiků.

8. 2. 2022

Školení se zúčastnilo 59 klinických lékařů z celkem 17 chirurgických a interních klinik a oddělení napříč brněnskými nemocnicemi. Tito lékaři, kteří budou v nové výuce figurovat v roli tzv. content expertů, tedy odborníků na probíranou problematiku s hlubokým vhledem do klinické praxe, se již od příštího týdne přidají k týmu více než 80 lektorů z řad studentů, se kterými společně povedou unikátní výuku propedeutiky v Simulačním centru Masarykovy univerzity založenou na principech evidence-based medical education.

MUDr. Martin Janků