Pilotáž předmětu Infekční lekařství

Dne 15.8. proběhla v SIMU pilotáž, které se zúčastnilo 11 studentů pod vedením MUDr. Adriany Braunové Ph.D., MUDr. Martina Sihlovce a MUDr. Petry Chmelové.

23. 8. 2024

Výuka v simulačním centru bude nově součástí výukového bloku předmětu Infekčního lékařství od podzimu 2024, a to pro studenty 4. ročníku LF, program Všeobecné lékařství. Studenti se účastnili PBL lekcí tematicky zaměřených na diferenciální diagnostiku exantémů v dětském věku a vakcinaci. Následně se po názorné kazuistice pacienta s neuroinfekcí přesunuli k simulátorům, kde si vyzkoušeli lumbální punkci včetně hodnocení. Součástí simulací bylo i upevnění důležitých dovedností z pediatrické propedeutiky (poslechové nálezy, venepunkce a aplikace očkovacích látek).