Unikátní Biobanka pomáhá pochopit podstatu rakoviny slinivky
Vědci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity budují unikátní Biobanku. Má pomoci pochopit rozvoj a agresivní povahu nádorových onemocnění slinivky břišní.
Poslední týden v dubnu každoročně patří osvětě v oblasti očkování díky Světovému imunizačnímu týdnu (Světový týden očkování). Cílem je zvyšovat povědomí o významu očkování pro zdraví jednotlivce i celé společnosti.
Evropská síť dobrovolníků VACCELERATE
Při této příležitosti opět vyzýváme dobrovolníky k zapojení do klinických studií, zaměřených nejen na vakcíny. “Staň se chybějícím dílem skládačky. Tak zní heslo pro registr dobrovolníků, který se nyní blíží počtu 50 000+ přihlášených osob.
Proč se do registru přihlásit?
Aby výzkum vakcín mohl být účinný, je potřeba provádět klinické studie. Výzkumníci se však potýkají s nedostatečným počtem dobrovolníků. Pokud se chcete stát chybějícím článkem skládačky na cestě k účinné vakcíně, která pak může pomoci v prevenci závažných onemocnění a úmrtnosti, registrujte se!
Projekt VACCELERATE (European Corona Vaccine Trial Accelerator Platform), ve kterém je Masarykova univerzita partnerem prostřednictvím své výzkumné infrastruktury CZECRIN, existuje od jara 2021. Zabývá se realizací vakcinačních studií fáze II a III proti COVID-19 a dalším infekčním onemocněním.
Vědci z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity budují unikátní Biobanku. Má pomoci pochopit rozvoj a agresivní povahu nádorových onemocnění slinivky břišní.
Ve středu 13. listopadu 2024 se v Mikulově uskutečnil již 12. Kulatý stůl k systému prevence, sledování a léčby dekubitů v České republice. Odborné setkání, které proběhlo pod záštitou prezidentky Evropského poradního panelu pro otázky dekubitů (EPUAP) prof. PhDr. Andrey Pokorné, Ph.D., a hlavní sestry Ministerstva zdravotnictví ČR Mgr. Alice Strnadové, MBA, se konalo v rámci konference Nové trendy v hojení ran.