Nejlepší z nejlepších, aneb co se dá vyhrát v loterii

Hostem 62. dílu podcastu STETOSKOP je Veronika Hándlová. Nadaná studentka, která maturovala dvakrát: jednou v Ekvádoru ve španělštině a po návratu do Čech i v rodném jazyce. Celý život se aktivně věnuje sportu a sbírá jednu medaili za druhou, stejně je úspěšná i na akademické půdě. Od prvního ročníku studia Všeobecného lékařství na LF MU přijala výzvu speciálního modulu P-PooL. Letos získala Cenu děkana za vynikající studijní prospěch. Kam budou směřovat její kroky po ukončení studia na LF MU?

12. 4. 2024

V pondělí 25. března 2024 převzala z rukou prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D. čtyřicítka těch nejlepších studentů Lékařské fakulty MU Cenu děkana za akademický rok 2023/2024. Mezi oceněnými stála i drobná studentka, která na první pohled nijak nevyčnívala, ale druhý pohled už naznačil mnohé. Vlasy stažené do obyčejného culíku, krajkové šaty v mentolovém odstínu, odhalené ruce ale napovídají, že i když si přebírá cenu za vynikající studijní prospěch, její volný čas se neodehrává jen nad učebnicemi.

Je to velmi nadaná studentka, již v prvním ročníku vstoupila do programu P-PooL pro mimořádně talentované a zapálené studenty, který 16. dubna, jak sama říká, snad úspěšně ukončí. Letos bude přebírat i vysokoškolský diplom a s ním i titul MUDr., který sice neměla vysněný od dětství, ale o to více se asi na něj nadřela.

Od 3. ročníku svého studia dělá studentského lektora Propedeutiky (pro nižší ročníky) v rámci meziročníkové spolupráce. Volný čas hodně tráví nad učebnicemi, ale také se věnuje trenérství v CrossFitu v klubu CrossFit Destiny. A co to je CrossFit? Kouzlo crossfitu spočívá v dokonalém propojení disciplín, zahrnuje v sobě neustále se měnící funkční pohyby prováděné v poměrně vysoké intenzitě. Odráží tak nejlepší aspekty gymnastiky, vzpírání, běhu, veslování a dalších disciplín, označované taktéž jako klíčové pohyby života. Intenzita provádění cviků je zásadní pro výsledky a je měřitelná jako práce rozdělená časem nebo výkonem.

Začátky své fit dráhy spojila se sportovní gymnastikou, badmintonem a nyní uzvedne činky, které váží o mnoho více kilogramů než ona. Dalo by se o ní říci, že ji bylo dáno do vínku, prostě talent od přírody. Sama ale s pokorou přiznává, že na sport a vlastně i učení je dřevo a vše si musela neskutečnou pílí, a hlavně dřinou vydobýt.

Zcela určitě ji ale nechybí odhodlání a odvaha. Třetí ročník gymnázia si šla splnit do jihoamerického Ekvádoru. Co vše si od tam přivezla? A jaké je to maturovat v jazyku, který se teprve učí?

Když se dnes s námi ponoříte do poslechu již 62. dílu podcastu, určitě získáte inspiraci a odvahu k velkým úkolům, které před Vámi stojí.

Podcast STETOSKOP

Podcastem STETOSKOP přibližujeme širší veřejnosti život na naší fakultě, představujeme zajímavé vědecké projekty, občas nakoukneme pod plášť nejen doktorskému studiu, zpovídáme významné osobnosti z řad studentů, absolventů i zaměstnanců. A velkým přáním zůstává se inspirací středoškoláků pro studium na naší fakultě.

Přejeme příjemný poslech. Nasaďte si sluchátka, my nasazujeme STETOSKOP.

Poslouchejte nás v těchto aplikacích