Doktorandi zapojení do projektu Fantom se zúčastnili školení na Masarykově univerzitě v Brně

Ve dnech 2. a 3. května 2024 se studenti projektu FANTOM zaměřeného na vzdělávání a výzkum v oblasti anaplastického velkobuněčného lymfomu (ALCL) sešli na školení v Brně.

7. 5. 2024 Martina Vráblíková

Dvoudenní program jim nabídl jedinečnou příležitost prozkoumat témata z oblasti genomiky a environmentální udržitelnosti. Pod vedením odborníků z MUNI, Vojtěcha Bystrého a Borise Tichého, a z Medical University Vienna, Lukase Kennera, Isabelly Ellinger a Daniely Haluza, pronikli studenti do klíčových oblastí analýzy genomu a ekologických otázek.

Celé dva dny probíhaly přednášky a diskuse o sekvenování nové generace (NGS), přípravě knihoven, analýze dat a metodiky kontroly kvality. Kromě toho se řešili etické aspekty související s klimatickou krizí a praktické strategie pro vytvoření ekologicky udržitelných laboratoří.

Prostřednictvím dynamického zapojení a diskusí si studenti nejen prohloubili své znalosti o analýze genomu a ekologických iniciativách, ale také posílili kontakty v rámci komunity projektu Fantom.

Tato akce vybavila doktorandy neocenitelnými poznatky a znalostmi, které jim umožní pokročit ve výzkumném úsilí a významně přispět k cílům projektu.