Srovnávací fyziologie zvířat a člověka aneb co vše lze vyčíst ze starých kostí

• 23. března 2022
  • MS Teams
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

Z pravěkých zvířat i lidí se nám z dávných časů zachovají jen kosti a zuby. Mnoho lidí překvapí, co lze z kousku kostí či zubů vyčíst o fyziologii, anatomii a etologii či prostředí, kde žil.

Již slavný přírodovědec George Cuvier říkal: "Dejte mi zub či kost neznámého zvířete a já vám řeknu, jak žil, co jedl a jak vypadal". Vypadá to neuvěřitelně, ale skutečně se to dá z kostí vyčíst. A o tom všem si budete povídat s lektorkou RNDr. Miriam Nývltovou Fišákovou, Ph.D. Přednáška se věnuje interdisciplinárním tématům, které ukazují využití medicínských oborů v historii, archeologii, zoologii, biologii či paleontologii.

Poznejte lektorku kurzu:

RNDr. Miriam Nývltová Fišáková, Ph.D.

Informace

RNDr. Miriam Nývltová Fišáková, Ph.D. je odbornou asistentkou na Fyziologickém ústavu Lékařské fakulty MU a věnuje se fyziologii tvrdých tkání. Přes 25 let se věnuje spolupráci s archeology a paleontology na interdisciplinárních tématech. Účastnila se mnoha výzkumů a expedic po celém světě - v Peru, v Uzbekistánu či na Altaii (Rusko), kdy byla přítomna objevu pozůstatků nově popsaného druhu člověka Homo denisovaniensis. Přednáší kromě Masarykovy univerzity také na dalších českých univerzitách (Univerzita Karlova, Ostravská univerzita) a rovněž v zahraniční (např. Cambridge University, University of Poznan, Univesity of Wroclaw a další).

Vedle vědecké práce a výuky se věnuje popularizaci vědy.

zdarma

Jak to u nás chodí?

E-maily s linkem u nás chodí s blížícím se termínem konání kurzu. Přihlášeným účastníkům pošleme e-mail s odkazem k připojení do MS Teams. Pokud aplikaci MS Teams nemáte, není nutné si ji stahovat, stačí se připojit v prostředí webového prohlížeče.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Registrovali jste se na kurz, je večer před kurzem a link vám stále nepřišel? Tak to bude chybka. Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám link pošleme znovu :).

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.