Cesta léku - od molekuly po tabletu 2023

• 27. června 2023
    9:00 – 14:00
  • Kamenice 5, Brno-Bohunice, Lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Farmakologický ústav, Učebny A19/231, 229, 308
  • Nutná registrace
    Událost již proběhla

O kurzu:

Kurz se bude věnovat postavení farmakoterapie v rámci možností prevence a léčby onemocnění, vývojem a historií farmakoterapie (od rostlinných drog přes chemická léčiva po cílenou léčbu a nejnověji buněčné a genové léky); navazovat bude část preklinického hodnocení léčiv se zaměřením na využití metod in silico, dále se detailněji zaměříme na klinické studie a bezpečnost léčiv. Kurz bude probíhat interaktivní formou s možností praktických ukázek a samostatných úkolů.

Lektoři kurzu:

PharmDr. Lenka Součková, Ph.D.

odborná asistentka – Farmakologický ústav

MUDr. Alena Máchalová, Ph.D.

odborná asistentka – Farmakologický ústav

doc. PharmDr. Jan Juřica, Ph.D.

zástupce přednosty ústavu – Farmakologický ústav

doc. PharmDr. Ondřej Zendulka, Ph.D.

docent – Farmakologický ústav

Mgr. Barbora Říhová, Ph.D.

odborná asistentka – Farmakologický ústav

doc. MUDr. Regina Demlová, Ph.D.

přednostka ústavu – Farmakologický ústav

prezenční

5 hodin

zdarma

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a přesnou polohou učebny, kde bude kurz probíhat.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace do kurzu se uzavře 21.6. 2023 v 12 hodin.

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.