Nevíte si rady se zpracováním své seminární práce? Jak správně publikovat a citovat již na SŠ?

3. 3. 2021

První webináře Juniorské akademie pomohou studentům orientovat se v neustále se zvětšujícím množství odborných informací na internetu. Ukáží, jak informace hodnotit a jak vybrat ty zdroje, které mohou použít do své seminární práce. Odpoví na otázky, proč je nezbytné ve vědě publikovat a co obnáší teoretická příprava k výzkumu a prezentování jeho výsledků.

Lektoři Univerzitní knihovny nastíní postupy vyhledávání odborných informací, vyhodnocení jejich relevantnosti, dodržování etiky publikování a citování.

Za opsanou diplomku padla hlava nejednoho politika, ale i nejednoho absolventa vysoké školy. Webináře shrnou základní pravidla, jak se vyhnout plagiátorství.

Představeny budou základní funkce citačního manažeru ZOTERO, aplikace, která umožňuje stahovat z internetu záznamy o článcích, knihách, webových stránkách a dalších zdrojích a automaticky z nich generovat citace ve stovkách stylů.