Workshop Úvod do propedeutiky

Poslední dubnový víkend proběhl v Univerzitním kampusu workshop Úvod do propedeutiky. Zúčastnilo se celkem 37 studentů, zejména druhého ročníku, s cílem naučit se systematický postup fyzikálního vyšetření čtyř orgánových systémů.

30. 4. 2019

V bezpečném prostředí simulačního pracoviště si vyzkoušeli komunikaci s pacientem a také jaké to je vyšetřovat a být vyšetřován.

Nově bylo letos k dispozici 5 trenažerů základních klinických dovedností, na kterých si studenti mohli nacvičit například zavedení močového katetru či odběr žilní krve.

Cílem workshopu bylo připravit studenty 2. ročníku studijního programu Všeobecné lékařství na první letní klinickou praxi a vybavit je dovednostmi a sebevědomím do budoucího studia.