Simulace přinesou revoluci do výuky lékařů a zubařů na MUNI

Na podzim přivítá nová budova Lékařské fakulty MU první studenty, kteří nastoupí ke studiu všeobecného nebo zubního lékařství. Simulační centrum, jehož součástí bude i takzvaná cvičná nemocnice, změní výuku medicíny v rozsahu, který je i v evropském měřítku unikátní.

4. 2. 2020

Na východním konci bohunického kampusu rychle roste nový pavilon. Pětipatrová budova přinese Masarykově univerzitě celou řadu unikátů. „Už samotná stavba s užitnou plochou téměř osm tisíc metrů čtverečních určených výhradně pro simulační výuku bude jednou z největších v Evropě. Bude vybavená nejmodernějšími trenažery či pacientskými figurínami. Spolu se začleněním počítačových algoritmů tedy simulátorů s nízkou mírou věrnosti označovaných jako virtuální pacienti, půjde o výjimečné pracoviště v celosvětovém měřítku,“ uvedl Petr Štourač, ředitel Simulačního centra Lékařské fakulty MU (SIMU).

Více v Magazínu M