Pomocí simulací byly u účastníků rozvíjeny netechnické dovednosti (vedení týmu, bezpečná a krizová komunikace, atd.). Kurz byl doplněn řadou zajímavých workshopů (např. zajišťování dýchacích cest, zajišťování arteriálního katétru, či intraoseální přístup).
Program zahájilo úvodní slovo a představení lektorů – doc. Kosinové, Mgr. Dvořáčka a Bc. Kratochvílové s důrazem na oblast simulační medicíny.
První den kurzu byl věnován hodnocení EKG rytmu, představení simulátorů a prostředí. Následně probíhaly workshopy zaměřené na BLS – BMV, kvalitní komprese a bezpečnou defibrilaci. Na tuto část navazovaly simulace s nácvikem KPR.
Druhý den kurzu začal PBL lekcí o kapnografii s MUDr. Hanou Harzim a následovala praktická výuka se simulacemi. Skupiny se poté věnovaly workshopům zajištění dýchacích cest, videolaryngoskopii, bronchoskopia a BACTu.
Třetí den zahájila PBL lekce o laryngospasmu s MUDr. Václavem Vafkem a následovaly simulace různých kritických stavů v anestezii na operačním sále včetně nácviku tzv. blackoutu.
Poslední den kurzu odstartovalo zahájení a přednáška o ultrazvuku v anestezii od doc. Jana Malásky. Následovaly workshopy věnované kanylaci artérie, PVK pod UZ a intraoseálnímu přístupu. Po přestávce se účastníci přesunuli do prostředí JIP a ambulance, kde následovali další simulace. Kurz zakončil přesun na urgentní příjem, kde po představení prostředí UP a sanitky následovaly simulace i ve venkovním prostředí.
Účastníci opustili kurz plni nových znalostí, s přesvědčením, že získané dovednosti budou přínosné pro jejich každodenní práci v anestezii i v intenzivní péči. Velmi oceňovali možnost workshopů a zpětné vazby lektorů k jednotlivým zvoleným postupům. Zároveň účastníci využili připravený pre-learning, kde měli k dispozici studijní materiálny k celému kurzu, který navíc účastníkům zůstal i po skončení celého kurzu k dispozici.