Se simulátory SI MUsíme dokázat poradit

Budova Simulačního centra Masarykovy univerzity není úžasná jen navenek. To nejlepší je uvnitř.

1. 2. 2021

Moderní simulační vybavení umožňuje studentům zažít výuku medicíny jinak. Pro kvalitní výuku je však zapotřebí naučit vyučující a techniky interaktivní výuky se sofistikovanými simulátory pracovat. V posledních měsících proto proběhla mnohá školení. Ta z nejzajímavějších jsou k ochutnaní ve fotkách zde. Nejmodernější 3D virtuální simulátory od firmy Simbionix umožňují výuku bronchoskopie, gastroskopie, kolonoskopie, artroskopie, laparoskopie, ultrazvukového vyšetření, nebo třeba intervenční kardiologie. Rodinu laparoskopických simulátorů pak doplňují boxové laparoskopické trenažéry s možností počítačového vyhodnocení.