Open Day ukázal pestrou tvář studia na Lékařské fakultě MU

Zážitkové prohlídky, informace o přijímacích zkouškách, studiu i o tom, jak probíhá výuka se dozvěděli návštěvníci OPEN DAY na všech fakultách Masarykovy univerzity v sobotu 19. října 2024. Na Lékařské fakultě MU byl program tradičně rozdělen do dvou samostatných bloků pro více než 700 účastníků.

23. 10. 2024

Celá Masarykova univerzita přivítala na svých fakultách zájemce o studium i na letošním Open Day, který pořádají především sami studenti pro studenty středních škol. Během dne může uchazeč navštívit až 3 různé bloky na vybraných fakultách. Na té naší v Univerzitním kampusu Bohunice je tradičně program rozdělen na dva samostatné, a to představení Všeobecného lékařství a ostatních programů, který letos koordinovala Ema Záleská a představení Zubního lékařství a bakalářského programu Dentální hygiena koordinovala Sára Blahová.

Návštěvníci měli jedinečnou příležitost během dne nahlédnout do moderních výukových prostor, poznat současné studenty a získat odpovědi na všechny otázky, které je ohledně studia zajímaly. Koordinátorky se svými tými připravily atraktivní program v simulačním centru SIMU. Pro zubní lékařství a dentální hygienu byly připraveny stanoviště s připravenými aktivitami, návštěvníci se podívali, jak probíhá výuka v místostech se zubařskými simulátory, mikroskopy a dalšími moderními technologiemi. Pro návštěvníky přihlášené na program všeobené lékařství a ostatní programy byla připravena prohlídka simulačního centra SIMU i Anatomického muzea. Před zahájením aktivního programu studentky představily možnosti studia i jak co nejlépe zvládnout přijímací řízení formou krátké přednášky. Pro oba fakultní programy byl připraven miniveletrh studijních programů, kde současní studenti odpovídali na otázky týkající se přípravy na přijímací zkoušky, studijní náročnosti a rozvoje praktických dovedností, sdíleli i své zkušenosti o tom, jak se vypořádavají s výzvami studia, jak skloubit učení s osobním životem i jaké předměty jsou klíčové pro hladký průběh studiem napříč všemi ročníky. Současně si na stanovištích mohli návštěvníci i krátce vyzkoušet vybrané pomůcky pro dané studijní programy. Byla zde i možnost zkonzultovat dotazy přímo se zástupci studijního oddělení LF MU, kde dr. Ivana Pánková sdílela se zájemci rady pro podání přihlášky i jak postupovat např. při vkládání dokumentů dokladují žádosti o bonifikace.

Sára Blahová shrnula své dojmy: „Open Day byl skvělou příležitostí naučit se něco nového. I když byl den trošku stresující, aby se to všechno dokonale povedlo, nakonec jsme si ho se studentským týmem opravdu užili. Díky zkušenostem z minulých ročníků jsme se mohli soustředit na detaily. Děkuji všem, kteří nám pomohli s organizací.“ Sářin pohled sdílí i Ema, která akci zhodnotila také velmi pozitivně: „Studentský tým odvedl skvělou práci a reakce uchazečů byly velmi povzbudivé. I když jsme řešili drobné organizační záležitosti, věřím, že návštěvníci si odnesli skvělé zážitky. Na místě se zajímali o mnoho praktických otázek – jaké předměty je čekají, jak zvládnout první ročník a jak se připravovat na zkoušky.“

Děkujeme všem studentkám a studentům za perfektně zvládnutou přípravu pro více než 720 registrovaných účastníků. Ačkoliv byly přípravy náročné, na našich studujících vydaná energie rozhodně poznat nebyla. Ba naopak, shodují se, že jim tyto zkušenosti dodávají energii, mohou se odreagovat od učení a ukázat ostatním to, co je na studiu fascinuje.