1. Workshop ACCEDE

Poslední březnový víkend roku 2023 se nesl v duchu 3D tisku.

28. 4. 2023

Ve dnech 25.–27. března proběhl 1. workshop projektu ACCEDE (Anatomically aCCuratE 3D modEls, program Erasmus+), ve kterém se snoubí znalosti a dovednosti v oblasti 3D tisku a výuky na lékařských fakultách napříč partnerskými institucemi (LF MU Brno, Univerzita Komenského v Bratislavě, Ludwig-Maximilians-Universitat v Mnichově). Během prvního dne workshopu byli představeni všichni partneři i jejich aktivity v rámci 3D tisku s následnou prohlídkou Simulačního centra Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Druhý den byl věnován 3D tisku, výletu do historie i aktuálním trendům. Představeno bylo také získávání anatomických dat a v rámci praktické části dne si účastníci mohli sami vyzkoušet transformaci takových dat do tisknutelných 3D modelů.Poslední den akce byl věnován několika diskuzím, kdy v rámci tzv. focus groups účastníci debatovali nad tématy výběru vhodných modelů pro tisk, jak by měl vypadat výstup projektu a struktura portálu, kde budou zveřejněny veškeré modely. Před úplným závěrem workshopu proběhla krátká evaluace a vyplnění zpětné vazby uplynulých tří 3D tiskových dní.

bližší informace o projektu ACCEDE zde