Konference MEFANET a stínování v Brně

Ve dnech 2.–3. listopadu 2022 se konala konference MEFANET (MEdical FAculties NETwork), kde se aktivně zapojily oba partnerské týmy. Rakouský partner projektu Software Competence Center Hagenberg (dále jen SCCH) představil v jednom z příspěvků záměr projektu SESSAD. V následujících dnech proběhlo další jednání nad postupem projektu.

Na konferenci MEFANET představil SCCH projekt SESSAD, jeho hlavní cíle a dosavadní výstupy. Představil i návrh sběru dat pro tvorbu metodiky, která do budoucna umožní vývojovým týmům rychlý rozvoj meziregionální spolupráce a stane se podkladem pro kooperaci v rámci česko-rakouské sítě vývojových institucí.

V rámci dalšího stínování byly představeny možnosti pro sběr dat, které budou sloužit jako hlavní výstup pro tvorbu výše zmíněné metodiky. Partneři projektu se shodli nad využitím online formuláře a také byla diskutování konkrétní struktura formuláře pro sběr zpětné vazby všech členů projektu, případně i dalších partnerů obou zapojených subjektů.

V navazující diskuzi byla pozornost soustředěna na možné rozšíření spolupráce do budoucna a představen byl projekt SIMUportfolio jakožto nástroj pro zjednodušení a zefektivnění výuky na LF MU v podobě mapování kurikula či podpory moderních metod hodnocení studentů (Objective Structured Clinical Examination, Readiness Assurance Test).

Fotogalerie